Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane DPS

Sufity napinane to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą cieszyć się nowoczesnym i atrakcyjnym wnętrzem, ale niekoniecznie mają do dyspozycji pomieszczenia, w których mogliby pozwolić sobie na zaimplementowanie sufitu podwieszanego.

Gdzie mogę zamontować sufit napinany?

Sufity napinane znajdą zastosowanie w każdej możliwej przestrzenie. Czy to będzie Twoja prywatna łazienka, kuchnia czy może salon w domu. Sprawdzą się doskonale także we wnętrzach bardziej oficjalnych, jak biura, gabinety, czy budynki użyteczności publicznej. Liczba ich możliwych aranżacji i zastosowań jest nieograniczona.

Teraz o wiele częściej możemy pozwolić sobie na montaż sufitów napinanych także w domu. Technologia ta niegdyś była dostępna jedynie dla budynków z sektoru publicznego przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Teraz bez problemu nie tylko znajdziesz firmę, która wykona dla Ciebie sufit napinany, ale zrobi to po o wiele korzystniejszej cenie, niż jeszcze kilka lat temu.

Dlaczego warto zdecydować się na sufit napinany?

O jego zaletach można mówić wiele. Na pierwszy plan wychodzą oczywiście jego trwałość, łatwość w utrzymaniu oraz szybkość montażu. Co jeszcze możemy powiedzieć dobrego o sufitach napinanych? Przekonajmy się!

Woda mu nie straszna

Tutaj sufit napinany zyskuje niesamowitą przewagę nad sufitem podwieszanym. Wiele osób chcących zamontować sufit podwieszany w swojej łazience niestety musi obejść się smakiem. Pochłania on wilgoć, co czyni go niemożliwym i niepraktycznym elementem wystroju łazienkowego. Inaczej jest jednak w przypadku sufitów napinanych.

Materiał membranowy, z których wykonany jest sufit napinany, zatrzymują wilgoć. Dzieje się tak, ponieważ na powierzchni membrany dochodzi do skraplania wody, co uniemożliwia jest zatrzymywanie.

W łazience wystarczy jedynie zachować odpowiednią wentylację. Nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia na powierzchni sufitu lub nad nią pleśni, czy namnażania grzybów.

Stwórz swój idealny sufit

Kolejną niewątpliwą zaletą tego rodzaju sufitów, jest ich dowolność w aranżacji. W tym przypadku nic Cię nie ograniczy. Jedynie własna wyobraźnia. Możesz wybierać nie tylko z pośród wielu dostępnych kolorów, ale także rodzajów faktury i kształtów sufitu.

Biała, gładka folia będzie prezentować się fantastycznie w dowolnym pomieszczeniu, jednak jeśli szukasz więcej urozmaicenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować nowe pomysły architektoniczne.

Jeśli chodzi o kolor, możesz wybierać spośród wielu gładkich lub zdecydować się na gradient. Istnieje możliwość nadrukowania na folię dowolnej fotografii czy też grafiki. Pojedyncza membrana nie musi być także utrzymana w całości w jednym stylu. Podziel go na kilka części, a na każdej możesz umieścić inny kolor lub inną fakturę folii.

Bardzo dużą dowolność mamy również w przypadku dobierania kształtu sufitu napinanego. Płaski sufit to klasyk. Jeśli szukasz sposobów na nadanie wyjątkowego charakteru swojemu wnętrzu lub marzy Ci się ciekawa aranżacja, za pomocą sufitu napinanego możesz stworzyć dowolną konstrukcję.