Wynajem kawalerki

Wynajem kawalerki

Jeśli masz już dość mieszkania kątem u rodziców lub wynajmowania pokoju na studenckich warunkach, warto rozważyć wynajem kawalerki. Zakup mieszkania to poważny krok i niewiele osób decyduje się na niego na początku kariery zawodowej. Najczęściej wiąże się on bowiem z wzięciem dość wysokiego kredytu, a coraz mniej chętnie sięgamy po to rozwiązanie. Pozostaje nam wynajmowanie mieszkania, co wcale nie jest złym rozwiązaniem. Wiele osób decyduje się na osobny pokój w większym mieszkaniu, co wiąże się z mniejszymi kosztami. Niestety, nie zawsze dogadujemy się ze współlokatorami i często marzymy również o odrobinie spokoju i prywatności.

Niewątpliwie są to zalety mieszkania w kawalerce. Dzięki takiemu rozwiązaniu sami decydujemy o tym, gdzie ułożymy naczynia w kuchni i jak zagospodarujemy wieszak w przedpokoju. Nie musimy martwić się o podział szafy i zostawiane w zlewie naczynia. Jeżeli do tej pory trafialiśmy na hałaśliwych i imprezujących współlokatorów, z pewnością docenimy spokój i możliwość samodzielnego podejmowania mieszkaniowych decyzji. Wynajem kawalerki w Katowicach to także opcja korzystniejsza finansowo, jeśli planujemy mieszkać samodzielnie. Przykładowo cena kawalerki w Katowicach to wydatek od 800 zł miesięcznie, zaś za mieszkanie dwupokojowe zapłacimy ok. 1200 zł. To spora różnica w domowym budżecie, jeśli składa się on z pensji tylko jednej osoby. Planując życie we dwoje również warto wziąć pod uwagę kawalerkę.

To świetne rozwiązanie dla par, które dopiero zaczynają mieszkać razem. Odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń pozwoli na wydzielenie strefy sypialnianej, niewielkiego salonu i kącika do pracy. Warto rozglądać się za kawalerkami z oddzielną kuchnią. Aneks kuchenny jest najczęściej stosowany na jeszcze mniejszych powierzchniach i ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli nie przeszkadza nam brak podwójnego łoża i osobnej sypialni, a zamiast tego wolimy mieć niewielkie, wygodne i tanie w utrzymaniu mieszkanie, kawalerka będzie strzałem w dziesiątkę!