Walory sufitu napinanego

Napinane sufity nie są niczym nowym w urządzaniu wnętrz. Warto jednak zaznaczyć, iż pierwotnie używano je nade wszystko przy wykańczaniu wnętrza basenów oraz sal konferencyjnych. Na dzień dzisiejszy ta technika jest bardziej popularna i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Zastosowanie sufitu napinanego jest rzeczywiście przeróżne – mają prawo być wieszane de facto w każdym miejscu, zaczynając od zwykłej kuchni, a na dużych budynkach firmowych kończąc. Napinany sufit może także spełniać rolę tła.

Sufit napinany to odmienny typ niedopracowanych podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili wstawianych po krawędziach sufitu jak i membrany, która jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Atutem sufitów napinanych w względzie do zwykłego sufitu podwieszanego jest w gruncie rzeczy zupełna dowolność zaprojektowania. Możemy planować niebywale dużO dowolnych struktur: łamanych, owalnych. Zespolenie tego z zróżnicowaniem kolorystyki i lamp gwarantuje nam wspaniały skutek. Kolejną wyższością tych sufitów jest sposobność określenia praktycznie każdego koloru a także jego gatunku: błysk/mat. Sufity takie bardzo ładnie chowają każde nieładne pęknięcia, a te z powierzchnią na błysk (określane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie zwiększyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity niezwykle uodpornione na różnego typu odkształcenia, walnięcia.

Montaż sufitu napinanego to lekka sprawa – jest niebrudzący i niebywale prędki, bo trwa ledwie kilka godzin (zazwyczaj od 3 do 7 h). Cały proces mamy możliwość przeprowadzić nawet bez potrzeby opróżniania mebli oraz innych przedmiotów z naszego biura. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy obeznanej ekipie. W czasie instalacji sufitu niebywale istotne jest, by postarać się także o jego odpowiednie oświetlenie. Możemy wykorzystać przykładowo paski LED jednokolorowe. Tego rodzaju sufit z pewnością uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz efektownym.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego konserwacja polega jedynie na lekkim czyszczeniu.