Smog a odszkodowanie

W ostatnim czasie często pisze się o smogu, o tym, że jest niedobry dla naszego zdrowia, regularnie pojawiają się newsy w internecie odnośnie niego. Niby mamy z nim szansę, mamy sposobność np.: pozwać gminę za wybrudzony budynek, szczególnie jego uszkodzoną fasadę. Co ciekawe, mamy sposobność też domagać się spłaty zapłaty klimatycznej, co potwierdza darmowy poradnik prawny.

Jednakże w najbardziej istotnej kwestii jaką jest nasze zdrowie, pozew do sądu nie będzie realny z strasznie oczywistej przyczyny – szczególnie nielekko jest uargumentować, iż zadymione powietrze miało niedobry wpływ na stan zdrowia, że powodem pechowej dolegliwości jest smog. Taką dolegliwość miały szansę wyrządzić rozmaite okoliczności, tego typu jak wypalanie papierosów, zła dieta, mało zdrowy styl życia. Z tego powodu też tego rodzaju apelacje nie trafiają do sądów, od strony dowodowej jest to praktycznie nierealne. Sytuacje tą miałaby szansę naprawić wyłącznie zmiana prawa, a oczywiście wszyscy rozumiemy państwo z nieszczęściem smogu po dziś dzień sobie nie radzi.

Możemy jeszcze spróbować domagać się obrony dóbr prywatnych tego rodzaju jak możliwość spacerowania na zewnątrz oraz realizowania treningów, regularny trening osób biegających zwyczajnie jest niemożliwy z uwagi na słabą jakość powietrza. W tego typu przypadku zabieganie o duże odszkodowanie jest realne.

Są szanse, że po jednym korzystnym zamknięciu rozprawy przez sąd dotyczącej odszkodowania za smog zacznie się cała lawina spraw tego gatunku.