Niezastąpiony element garderoby

Niezależnie od tego, w których pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego spośród nas w garderobie wypatrzymy skórzane pantofle. Ładnie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza oraz co najistotniejsze, są wysoce mocniejsze aniżeli obuwie wyprodukowane ze syntetycznych półproduktów. Nic więc szczególnego, że posiadamy jedną bądź dwie pary pantofli z tego materiału. By jednakże służyły nam długie lata, należy dobrze o nie dbać. W przeciwstawieniu do butów zrobionych z pozostałych produktów, owe skórzane potrzebują gruntowniejszej pielęgnacji.

Parę zasad jak zadbać o buty

Na samym początku całkowicie oczyść nawierzchnie buta ze wszystkich zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej szmatki, albo także myjki. Zamiast wody potrafisz jeszcze wykorzystać specjalistyczną pastę czy także płyn do czyszczenia butów. Najpierw jednak upewnij się, iż wykorzystany przez Ciebie specyfik jest dedykowany do rodzaju skóry, z którego stworzone jest obuwie. Pamiętaj żeby dobrze doczyścić zarówno wierzch buta, jak również podeszwę. Przywiąż także uwagę do jakichkolwiek zakamarków, albo przeszyć. Bardzo często akurat w tych miejscach zbiera się najwięcej kurzu. Po oczyszczeniu, zostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia pęknięć również przesuszania skóry butów, korzystnie jest zastosować pastę do butów. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna albo artykuł, który jest poświęcony do ochrony konkretnego gatunku skóry. Narzuć gęstą powłokę i odczekaj koło 30 minut. W tym czasie specyfik winien się wchłonąć. Resztę możesz oczyścić szmatką, a później wypolerować trzewiki, ażeby nadać im blask. Żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć skórzane obuwie, dużo jednostek też korzysta z wosku pszczelego.

Nietypowe techniki dbania o pantofle

W wypadku, gdy nie mamy pasty do pantofli, potrafisz spożytkować ekologiczne środki. Skórka z bananów może posłużyć nam do wymycia butów zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, albo olej z orzechów włoskich świetnie natłuszcza powierzchnie trzewików skórzanych. Dzięki temu, potrafisz znów upajać się idealnym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, ażeby buty skórzane konserwować przynajmniej raz w tygodniu. Planujesz zakup nowych skórzanych butów? Sprawdź ofertę na http://luxusowi.pl