Mieszkanie z historią

Wielu jednostkom, kamieniczki kojarzą się specyficznym klimatem. Nadzwyczaj często są to budynki, które powstawały w okresie przedwojennym, kiedy to najistotniejsze dla architektów było popisanie się swoim talentem. W związku z tym, jeśli przespacerujemy się ścieżkami miasteczek, nie odkryjemy dwóch jednakowych budynków pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one posiadać trochę cech wspólnych, jednak przenigdy nie będą takie same. To, co łączy wszystkie pomieszczenia umieszczone w kamienicy, to wysokie mieszkania, jakie dostarczają nam fantastyczne okazje kompozycji mieszkania. Zlokalizujemy także wnętrza posiadające bardzo ogromną powierzchnie, jaką możemy prawidłowo spożytkować. Wbrew pozorom, nawet nieduże wnętrze pozwala nam na ładne wyposażenie mieszkania.

Nowomodny styl w zabytkowej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, zastanów się nad odkryciem ceglanej ściany. Dzięki temu wyeksponujesz nie jedynie przedwojenny charakter, lecz ponadto nadasz wnętrzu industrialny design. Z cegłą będą się wspaniale łączyć ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wnętrza doskonale będą pasować meble w pastelowych barwach. By wyeksponować industrialny wygląd mieszkania, przemyśl przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one miejscu nie zaledwie ciekawego wyglądu, jednak oświetlenie pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ostre. By przełamać jasne odcienie ścian i mebli, warto kupić kanapę albo fotele w zdecydowanych tonach, jak na przykład pomarańczy lub zieleni. Na ceglanych ścianach dobrze będą się eksponować obrazy, bądź półki z książkami w intensywniejszych kolorach.

Spożytkuj dostępną przestrzeń

Wysokie sufity, umieją kojarzyć się przewadze postaci z powierzchnią, jaką wyjątkowo ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na pomniejszenie wnętrza. Jest to stosowane rozstrzygnięcie. Sprawia, iż mieszkanie staje się bardziej przyjemne. Jeżeli posiadamy mniejsze wnętrze, możemy jeszcze zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozbijemy powierzchnię na dwa różne poziomy. Również dzięki temu podejściu zyskamy miejsce, które potrafimy w dowolny sposób urządzić. Posiadając zaledwie jeden pokój, możemy tam umieść nasze pomieszczenie do nocowania. Jeśli posiadamy dwa, ewentualnie trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do pracy, czy nasza prywatna biblioteka.