Jeden z najmodniejszych trendów

Jeżeli kiedykolwiek byliście w terenach skandynawskich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki panuje tam klimat. Jest zimny dodatkowo surowy. Jednak wnętrza urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają dominującego tam srogiego klimatu. Wprost przeciwnie. Pomieszczenia, w jakich występuje ten styl są pozytywne także jasne. Dopasowane akcesoria nadają wnętrzu przytulny charakter. Stąd też coraz więcej postaci decyduję się, by umeblować swoje wnętrze właśnie w tym trendzie. Jakie meble, a także składniki lokum powinniśmy dobrać, żeby urządzić nasz dom w trendzie nordyckim?

CZYTAJ TAKŻE – Oświetlenie, które robi wrażenie

Miejsce w stylu skandynawskim

Moda na trend nordycki trafiła praktycznie już do większości kącików świata. W naszym kraju także cieszy się rosnącą popularnością. W stylu nordyckim rządzą przede wszystkim pastelowe odcienie. Stropy i ściany winnym być w odcieniu śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść przede wszystkim te wykonane z drewna w jasnym kolorze. Co do dodatków, które potrzebujemy umiejscowić w naszym wnętrzu, najlepiej zdecydować się na dużą ilość poduszek, kap czy pledów. Ponadto miło widziane będą dywany, jakie nadadzą ciepła miejscom. To, co odznacza ten styl na tle drugich, to jego użyteczność, naturalność również wygoda. Unikajmy sztucznych materiałów. Lokum po nordycku charakteryzuje się wyraźnymi kształtami również barwami. Wyselekcjonowane przez nas składniki wystroju pomieszczenia mogą być wielobarwne. Idealnie gdyby były w odcieniach bladych. Aby nadać pomieszczeniu jeszcze bardziej indywidualny wystrój, możemy na ścianach namalować czarno-białe ilustratory. Nie ma dodatkowo przeciwskazań, żeby ulokować w paru miejscach nasze bliskie aforyzmy.

Nowomodny minimalizm

Trend nordycki odznacza się w szczególności minimalizmem. Nie starajmy się układać w naszym mieszkaniu mrowia akcesoriów. Wybrane przez nas artykuły powinny być przede wszystkim funkcjonalne również lekko wyglądające. Mile widziane będą ponadto akcesoria wykonane z metalu, plastiku, czy szkła. Istotne jest to, że przy rzeczywiście nieznacznym nakładzie finansowym, może ulepszyć wygląd naszego mieszkania i napawać się nowoczesnym mieszkaniem.