Donald Trump prezydentem USA

Donald Trump, znany inwestor oraz telewizyjny celebryta pozbawiony doświadczenia politycznego, niespodziewanie wygrał wybory na prezydenta w USA, przezwyciężając byłą sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Niezwykle doskonały wynik Pana Trumpa to całkowite zaskoczenie. Wszystkie zapowiedzi w ostatnich dniach podpowiadały, że to Hilary musi zwyciężyć. D. Trump wygrał z nią głównie dzięki poparciu białoskórych facetów a także ewangelików, którzy od samego początku generowali najbardziej zagorzałą grupę jego zwolenników. To w dużym stopniu mężczyźni nie mający skończonych studiów, jakim nie najlepiej powodzi się w nowoczesnej, globalnej gospodarce. Klęska Hilary Clinton informuje jednakże, że prawdopodobnie zagłosowało na nią o wiele mniej dziewczyn niż oczekiwano. Zdaniem analityków nagrania z seksistowskimi słowami Trumpa o płci pięknej nie wpłynęły na wyborców, jak można było podejrzewać.

O świetnym rezultacie wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały niespodziewane wygrane w paru sporych stanach wahadłowych, w tym w Pensylwanii.

Wygrana Donalda znaczy tyle, że kolejnym prezydentem USA pierwszy raz zostanie człowiek bez żadnego politycznego dorobku. Ma prawo to być dość wielce szokujące, de facto w świecie realnym może być to wyjątkowo korzystne, ponieważ tego typu człowiek odcięty od typowych dla polityków przyzwyczajeń będzie mógł uczynić w kraju i na świecie dużo dobrych zmian.