Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

W wielu zakładach istnieje konieczność opakowania paczek czy ładunków w folię typu stretch. Jednakże ręczne owijanie jest męczące i zabiera dużo czasu. Ponadto w przypadku dużych ładunków bywa wręcz niebezpieczne. Czy istnieje zatem maszyna, która wyręczy nas w tej czynności?

Oczywiście! Na rynku dostępne są już urządzenia przeznaczone do takiej właśnie pracy. Są to owijarki do palet. Jak już zostało to wspomniane wcześniej za ich pomocą możemy łatwo i szybko owinąć ładunek folią. Jak to się odbywa? Można albo ładunek ustawić na stole obrotowym i tak obracając nakładać na niego folię, albo też obracać wózek z folią dookoła ładunku.

Kiedy już wiemy, jakie urządzenie usprawni naszą pracę, warto zastanowić się nad odpowiednim dla nas modelem. Jakie typy owijarek do palet możemy wybrać?

Przede wszystkim mamy do dyspozycji podstawowy model C-One Tiro. Konstrukcja tego modelu jest prosta, cena przystępna, a zatem świetnie nadaje się do mniejszych zakładów.

Następnym modelem jest C-One Plana. To, co go wyróżnia, to bardzo nisko położony stół obrotowy. W efekcie rampa podjazdowa może być mniejsza- oszczędzimy w ten sposób nieco miejsca. Ponadto wózek widłowy nie uszkodzi maszyny.

Kolejny model to Cyklop CSR- to już jest wyższa klasa sprzętu. Bowiem jest to owijarka automatyczna. Charakteryzuje się ona niezwykłą wydajnością- może pracować całą dobę, na poziomie 12o ładunków na godzinę. Dzięki tym swoim zaletom doskonale nadaje się do wielkich zakładów przemysłowych. Nawet najbardziej wymagający przedsiębiorcy docenią jej szybkość i sprawność.

Warto jeszcze dodać, że owijarki do palet posiadać mogą wiele innych dodatkowych funkcji, bardzo przydatnych w codziennej pracy w zakładzie produkcyjnym. A zatem jest to ważenie owijanych produktów oraz ich liczenie. Dodatkowo owijarkę kontrolować można pilotem. Co więcej owijarki te posiadają również falowniki służące do ustawienia zarówno prędkości owijania jak i podnoszenia i opadania wózka z folią. Wyposażone są one także w rampę podjazdową, zewnętrzny pulpit sterowania i wiele innych udogodnień.

Jeśli więc czujesz, że w twoim zakładzie produkcyjnym owijarka do palet usprawni znacząco proces produkcji- zdecyduj się na zakup takiego sprzętu już dziś.