Czy osoba starsza powinna mieć smartfon?

Dużo jednostek myśli, iż zakup smartfonu dla osoby starej, to wyjątkowo zła decyzja. Mniemają, iż osoba starsza nie upora się z obsługą tak wymyślnego urządzenia. Następnym powtarzanym powodem jest to, że Seniorzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, ponieważ nie użyją wszystkich możliwości proponowanych przez urządzenie. W tym miejscu wypada zadać sobie pytanie, ile młodych jednostek używa albo również zna wszystkie funkcje, jakie można znaleźć w smartfonie. Seniorzy, jeżeli ofiarować im odpowiednio sporo czasu, po jakimś czasie również rozpoczną posługiwać się nimi doskonale.

Wygoda eksploatacji

Nieprawdą jest to, że seniorzy mają kłopot z eksploatacją nowatorskich urządzeń. Starczy przeznaczyć im tylko nieco czasu. Wykazać, w jaki sposób, mogą korzystać z danego urządzenia. Smartfon dla starszego ma niezwykłą przewagę nad klasycznymi telefonami komórkowymi. Przede wszystkim, można uregulować rozmiar czcionki, która ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można umieścić ikony szybkiego wybierania numeru, przez co postać starsza nie będzie potrzebowała marnotrawić czasu, ażeby wykonać istotny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Znaczące jest też to, że w smartfonie nie ma typowej klawiatury, która może być dla kobiet starszych problemem. Mogą ich po prostu nie spostrzec. Smartfon posiada tę korzyść, iż klawiatura liczbowa zajmuje nadzwyczaj sporą część monitora także jest nadzwyczaj dobrze dostrzegalna. Także, nawigacja po smartfonie jest znacznie przystępniejsza, niżeli po klasycznym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, aby znaleźć odpowiedni kontakt, do którego planowaliśmy wykonać telefon.

Telefon komórkowy czy smartfon?

Coraz więcej seniorów chce iść z duchem czasu oraz mieć nowoczesne urządzenia. Bez wątpienia odnajdą się osoby, które cenią sobie tradycje dodatkowo zostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Starczy niemniej wyeksponować im przewagi, jakie posiada smartfon, takie jak ogromny dotykowy ekran, lub również szansa robienia zdjęć, aby utrwalić chwile z wnukiem. Sami zobaczycie, jak ekspresowo zmienią zdanie dodatkowo będą chcieli zacząć korzystać z nowinek.

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD