Bytom, Sosnowiec czy Ruda Śląska? Gdzie zamieszkać?

śląski rynek nieruchomości

Rozmyślasz nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia fantastyczna lokalizacja do zamieszkania. Warto jednak rozpatrzyć także inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość zakupić nieruchomość po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo interesujących lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z korzystniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku doskonale skomunikowana z Katowicami. Jest to również trafny wybór dla osób kochających kulturę. Znajduje się tu między innymi Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również interesującym miastem pod względem konstrukcyjnym. Jesteśmy w stanie w tym miejscu znaleźć sporo XIX wiecznych kamienic jak też willi, jakie pomimo, iż w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. Żeby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajmu, jak i sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są niższe niż przeciętna cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla jakich domy cieszą się w tym mieście tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie opłaca się zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Dom Ludowy w stylu zakopiańskim
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej” Sosnowiec.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej pośrodku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, która wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zabytków w tym na przykład:
– Pałacyk Donnersmarcków (poł. XVIII)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć dobre propozycje w tym. m.in. Kino Patria, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miasto z atrakcyjnymi cenami mieszkań, w którym warto rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć także ciekawe oferty w nowym budownictwie. Aby zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży a także wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.